NÁŠ PŘÍSTUP

K UDRŽITEL­NOSTI

Ať již jde o naše produkty, obaly nebo lidi, zakládáme si na tom, že celé naše podnikání je tak společensky a environmentálně zodpovědné, jak jen to je možné.

NAŠE
CESTA

Vše, co děláme, má dopad na naši planetu a lidi, kteří ji obývají. Uvědomujeme si, že podnikání v našem oboru si vybírá obrovskou environmentální a sociální daň. Postupně řešíme jednotlivé složité otázky, zjišťujeme informace a učíme se, abychom mohli každý den dělat věci lépe. Náš způsob uvažování spočívá v neustálém zjišťování, analýze a čelení výzvám. Je to cesta, nikoli cíl.

Na první místo stavíme individualitu, kvalitu a autenticitu.

Abychom však byli originální, musíme být zodpovědní. Musíme převzít svůj díl odpovědnosti. Je součástí naší každodenní práce ujistit se, že vše, co děláme, přispívá k budoucnosti, která je vstřícnější jak k lidem, tak k naší planetě.

SLIBUJEME, ŽE…

BUDEME DŮKLADNÍ

Budeme se zabývat našimi problémy s udržitelností a měřit náš dopad na životní prostředí, abychom jej mohli zmírnit.

BUDEME INOVATIVNÍ

Budeme vybírat materiály ohleduplné k životnímu prostředí a navrhovat produkty, které vydrží.

BUDEME SPOLUPRACOVAT

Budeme pracovat s obchodními partnery, kteří z hlediska udržitelnosti uvažují stejně jako my.

BUDEME STATEČNÍ

Vytvoříme jasné zásady a postupy, které utvářejí kulturu, jejímž cílem je udržitelnost.

Náš pokrok

Důsledně pokračujeme v úsilí o zavádění alternativních materiálů, jako jsou recyklovaná a organická vlákna, které jsou šetrnější k životnímu prostředí. V souladu s tímto závazkem získal náš evropský region certifikace podle norem GRS a GOTS.

2023

Naším cílem je minimalizovat produkci odpadu recyklací a opětovným využitím plastů v našich výrobních závodech.
Abychom dosáhli našeho cíle snížit spotřebu sladké vody, používáme inovativní technologie, provádíme jednoduché úpravy našich procesů a podporujeme změny chování.

2024

Zlepšíme efektivitu využívání vody v našich závodech, které se nacházejí v oblastech s vysokým rizikem nedostatku vody.

Naším záměrem je zveřejnit ověřenou stopu skleníkových plynů (GHG) celého hodnotového řetězce společnosti Triumph.

2025

Zaručujeme, že více než 60 % našich nových kolekcí je vyrobeno z certifikovaných materiálů a šetrných umělých vláken.

KDE SE TEĎ
NACHÁZÍME

Na naší cestě stát se co nejvstřícnější k planetě nám ještě nějaký kus zbývá. Začínáme však u klíčových pilířů, tedy planety, produktů a lidí.

01.

Koloběh:

Ve vybraných obchodech v EU zavádíme programy opětovného využití a recyklační programy. Plánujeme náš program rozšířit téměř do všech našich evropských obchodů, a možná i do Asie.
Přecházíme na používání recyklovaných věšáků a také na opětovné použití těch stávajících, kdykoli je to možné.

02.

Materiály:

Prostudovali jsme všechny materiály, které používáme, a všechny, které nejsou přátelské k planetě, nahradíme zodpovědnějšími alternativami, jako je bio bavlna a recyklovaná vlákna.

03.

Balení:

Děláme pokroky, co se týče eliminace jednorázových plastů – postupně je nahrazujeme recyklovanými LDPE sáčky, recyklovanými ramínky a papírem s certifikací FSC/PEFC při prodeji online i v kamenných obchodech.
Pracujeme také na vybavení našich výrobků, abychom rozšířili používání recyklovaných materiálů a certifikovaných zdrojů.

04.

Lidé:

Všechny závody, se kterými spolupracujeme, ať již je vlastníme sami, nebo patří našim partnerům v rámci dodavatelského řetězce, musejí nabízet spravedlivou odměnu za práci a přijatelnou pracovní dobu v souladu se zákonem, a navíc v souladu s Kodexem chování Iniciativy pro sociální dodržování předpisů podniků Amfori.

V případě jakýchkoli dalších dotazů se na nás prosím obraťte.

Napište nám e-mail