ZRÓWNOWAŻONY

ROZWÓJ

Zarówno w odniesieniu do produktów, opakowań, jak i ludzi, zobowiązujemy się do zapewnienia, że cała nasza działalność jest społecznie i środowiskowo odpowiedzialna w możliwie najwyższym stopniu.

NASZA
PODRÓŻ

Wszystko, co robimy wywiera wpływ na naszą planetę oraz zamieszkujących ją ludzi. Wiemy, że działalność naszej branży wiąże się z ogromnymi kosztami środowiskowymi i społecznymi. Z biegiem czasu rozwiązujemy skomplikowane problemy — analizujemy i uczymy się każdego dnia, aby robić to lepiej. Jesteśmy nastawieni na ciągłą obserwację, analizę i stawianie sobie wyzwań. To podróż, a nie cel podróży.

Celebrujemy indywidualność, jakość i autentyczność.

Jednak bycie autentycznym wymaga odpowiedzialności. Musimy wziąć na siebie odpowiedzialność. Codziennie pracujemy nad tym, aby wszystko, co robimy, przyczyniało się do tworzenia przyszłości bardziej przyjaznej ludziom i planecie.

OBIECUJEMY, ŻE BĘDZIEMY

WNIKLIWI

Aby analizować nasze problemy związane ze zrównoważonym rozwojem i oceniać nasz wpływ na środowisko w celu jego zmniejszenia.

NASTAWIENI NA WSPÓŁPRACĘ

Aby współpracować z partnerami biznesowymi o podobnym sposobie myślenia w kwestii zrównoważonego rozwoju.

INNOWACYJNI

Aby świadomie wybierać materiały oraz projektować trwałe produkty.

ODWAŻNI

Aby opracowywać przejrzyste zasady i procedury, które budują kulturę nastawioną na zrównoważony rozwój.

2022

Nasz region europejski uzyskał certyfikaty Global Organic Textile Standard (GOTS) i Global Recycled Standards (GRS), co pomaga śledzić, ile materiałów organicznych i pochodzących z recyklingu znajduje się w naszych produktach.

2023

Rozpoczniemy program monitorowania środowiska w całym naszym łańcuchu dostaw, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że wszyscy, z którymi współpracujemy, spełniają nasze standardy zrównoważonego rozwoju.

2025

Upewnimy się, że ponad 60% naszych kolekcji jest wykonanych z materiałów o mniejszym wpływie na środowisko.

GDZIE
JESTEŚMY?

Przed nami jeszcze długa droga do celu, którym jest stanie się tak przyjaznym dla naszej planety, jak to tylko możliwe. Ale zaczynamy od naszych kluczowych filarów: planety, produktów i ludzi.

01.

Obieg zamknięty:

Uruchamiamy programy ponownego wykorzystania oraz recyklingu w wybranych sklepach w UE. Planujemy rozszerzyć program na prawie wszystkie sklepy w Europie, a potencjalnie również w Azji.

02.

Materiały:

Dokonaliśmy przeglądu wszystkich materiałów, z których korzystamy i będziemy zastępować te, które nie są przyjazne dla naszej planety, bardziej odpowiedzialnymi alternatywami, w tym bawełną organiczną i włóknami pochodzącymi z recyklingu.

03.

Opakowania:

Robimy postępy w eliminowaniu jednorazowych tworzyw sztucznych: zastępujemy je torbami polietylenowymi LDPE pochodzącymi z recyklingu, wieszakami pochodzącymi z recyklingu oraz papierem z certyfikatem FSC/PEFC w naszej działalności online i offline.

04.

Ludzie

Każda fabryka, z którą współpracujemy, niezależnie od tego, czy należy do nas czy do naszych partnerów w łańcuchu dostaw, musi zapewniać godną płacę i godziwy czas pracy zgodnie z prawem, a także z Kodeksem postępowania Inicjatywy Odpowiedzialności Społecznej Biznesu Amfori.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych praktyk?

Napisz do nas