NASZA

HISTORIA

XIX wiek

Gorseciarz Johann Gottfried Spiesshofer i kupiec Michael Braun założyli w 1886 roku fabrykę gorsetów zatrudniającą sześciu pracowników i wyposażoną w sześć maszyn do szycia. Każdy produkt był wykonywany ręcznie w stodole w Heubach, w niemieckim Królestwie Wirtembergii. Wtedy, jak i teraz, naczelną zasadą było oferowanie pięknej i dobrze wykonanej bielizny, której wygoda i właściwości poprawiały jakość życia kobiet. W 1892 roku spółka „Spiesshofer & Braun” rozpoczęła sprzedaż do Anglii, jednego z pierwszych rynków eksportowych.

XX wiek

Na fali szybkiego rozwoju założyciele postanowili znaleźć nową nazwę, która oddawałaby poczucie skali i wpływu. Zainspirowani Łukiem Triumfalnym w Paryżu, w 1902 r. nazwali swoją markę „Triumph”, podkreślając w ten sposób kunszt i jakość. Wyrażenie stylu, wpływu i znaczenia kulturowego.

Lata 20.
XX wieku

Era powojenna oznacza rewolucję w przemyśle gorseciarskim: To koniec konwencjonalnych gorsetów i początek niesamowitej historii sukcesu biustonoszy. W 1922 roku na rynku pojawił się nasz pierwszy biustonosz.

Lata 30.
XX wieku

Marka Triumph jako pierwsza zaprojektowała biustonosz bez zapięć z przodu i wymiennych ramiączek.

Otworzyliśmy nasz pierwszy zagraniczny oddział i fabrykę w miejscowości Zurzach w Szwajcarii. Do połowy lat 30. staliśmy się największym producentem wyrobów gorseciarskich na kontynencie.

Lata 50.
XX wieku

Po II wojnie światowej nastąpił początek nowej ery: W latach 50. produkcja ruszyła ponownie, a spółka Triumph szybko rozwinęła działalność, otwierając biura sprzedaży, studia projektowe, fabryki i centra dystrybucji w większości rynków europejskich. Podczas pokazu mody Berlin Hilton w 1959 roku nasze modelki sprawiły, że nasze produkty znalazły się w centrum uwagi: Przeszły po wybiegu mając na sobie tylko i wyłącznie naszą bieliznę – w tamtych czasach przyciągnęło to niemałą uwagę!

Lata 60.
XX wieku

W 1960 roku skierowaliśmy się ku Azji, otwierając nasze pierwsze biuro sprzedaży w Hong Kongu. Do 1965 roku nasza bielizna była sprzedawana w 92 krajach w Azji i Europie. Linia „Doreen” została wprowadzona na rynek w 1966 roku. Została wykonana z poliamidu i elastanu i wyznaczyła nowy standard w profilowaniu sylwetki i zapewnianiu wygody. Rok później nasi inżynierowie produktu udoskonalili proces formowania, co zaowocowało stworzeniem bezszwowych miseczek.

Lata 70.
XX wieku

Lata siedemdziesiąte to ikona przełamywania tabu w dziedzinie seksualności. Zmysłowość zaczęła oznaczać osobiste doświadczenie, a nie społeczne ograniczenie. Nasze biustonosze Nude i Butterfly po mistrzowsku zapoczątkowały taki sposób myślenia. Na początku dekady zorganizowaliśmy „Triumph 70s Show”, największy pokaz mody, jaki kiedykolwiek odbył się w tamtych czasach. Była to trasa o długości 25 000 km obejmowała kilka kontynentów. Jako pionier technologii opracowaliśmy lekkie tkaniny z nowych materiałów Lycra® i Nylon, co doprowadziło do stworzenia takich innowacji produktowych jak biustonosz One Size – biustonosz, który pasuje na każdą kobietę.

1979

W 1979 roku narodziła się sloggi – druga globalna marka Grupy Triumph, zapoczątkowując „bawełnianą rewolucję”. Marka sloggi nieustannie wprowadza innowacje, aby każdy mógł poruszać się po świecie z poczuciem komfortu. Bieliznę sloggi można bez problemu prać w wysokich temperaturach, a jej kształt i kolory zachowują się, dzięki czemu zawsze wygląda jak nowa.

Lata 80.
XX wieku

W latach 80. wyjątkowo popularny był aerobik, a wraz z nim kolorowe stroje do ćwiczeń. Uwielbialiśmy tworzyć modne modele, które łączyły maksymalne wsparcie z niezrównanym komfortem.

Lata 90.
XX wieku

Lata 90. to czas, kiedy twarzami marki Triumph stały się Naomi Campbell i Helena Christensen. To jedne z najbardziej wpływowych supermodelek epoki, były symbolem siły, opanowania i nieskruszonej pewności siebie.

XXI wiek

XXI wiek

Wchodząc w nowe tysiąclecie, byliśmy już prawdziwie globalną marką. Na przestrzeni stu lat – w międzyczasie pracowało dla nas ponad 25 000 osób – z małej pracowni rzemieślniczej staliśmy się jednym z największych producentów bielizny na świecie. Pokaz objazdowy „Dreams on Stage” w Chinach obejmował 200 wydarzeń w 30 miastach i celebrował produkty łączące luksus z wygodą: niewidoczne fiszbiny i materiały podkreślające sylwetkę.

DZIŚ

Naszym zdaniem nie można stać w miejscu. Dzięki różnorodnym pracownikom i globalnym wpływom stale tworzymy naszą historię. Tworzymy nasze produkty świadomie i niestrudzenie, zainspirowani indywidualnością naszych odbiorców, rozmawiając z kobietami, które je noszą. Projektujemy nasze produkty z myślą o poprawie życia naszych konsumentek – każdego dnia. Z oddaniem od 1886 r.